Amélie KGB ajanı mıydı? Yönetmeni 22 yıl sonra gerçeği açıkladı

Amélie Poulain’ın Masalsı Mukadderatı (Le Fabuleux Destin d’Amélie Poulain) ya da kısaca Amélie isimli sineması Türkiye de dahil tüm dünyada büyük ilgi gördü. Sinemanın kült filmeri ortasında yer bulan sinema güzel kalpli genç bir garson olan Amélie’nin hayatına bakış sunuyordu.

Fakat, filmin yönetmeni Jean-Pierre Jeunet 22 yıl sonra Amélie’nin sanıldığı üzere ‘masum bir karakter olmadığını’ açığa çıkardı.

Jeunet, yayınladığı 6 dakikalık kısa sinemayla Amélie’nin temel öyküsünü gözler önüne sererek sinemanın en büyük aksi köşelerinden birine imza attı.

Küçüklüğünden bu yana ajanlık eğitimi alıyordu

Euronews’te yer alan habere nazaran Amélie Poulain’ın Gerçek Kıssası isimli kısa sinemaya nazaran, Amélie aslında Sovyetler Birliği’nin istihbarat servisi KGB (Devlet Güvenlik Komitesi) tarafından işe alınan bir casustu. Ve aslında Amélie, küçüklüğünden bu yana ajanlık eğitimi alıyordu.

Fransız oyuncu Audrey Tautou tarafından canlandırılan Amélie’nin casusluk teknikleri ve siyanürlü krem brule hazırlamak üzere ‘sinsi’ planları, sinemanın ikonik sahnelerinin yardımıyla deşifre ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir