Erdoğan’dan asgari ücret çıkışı: Herkesin her söylediğiyle adım atacak halimiz yok, bizim sırtımızda küfe var

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, minimum fiyatla ilgili “Otururuz, konuşuruz, değerlendirmemizi yaparız. İnşallah iyi bir adım atarız, sonuca varırız.” dedi. Erdoğan, “İşçi tarafının taban fiyatın 9 bin lira olması talebini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna “Herkesin her söylediğiyle adım atacak halimiz yok, bizim sırtımızda küfe var” karşılığını verdi.

Erdoğan, partisinin TBMM Küme Toplantısı’nın akabinde Meclis’te gazetecilerin gündeme ait sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile minimum fiyata ait görüşmesinin nerede yapılacağı konusundaki soru üzerine Erdoğan, görüşmenin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde olacağını bildirdi.

Erdoğan, “İşçi tarafının taban fiyatın 9 bin lira olması talebini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bakanımla, Patron Sendikası Lideriyle otururuz, konuşuruz, değerlendirmemizi yaparız. İnşallah iyi bir adım atarız, sonuca varırız. Herkesin her söylediğiyle adım atacak halimiz yok. Zira bizim sırtımızda küfe var. Sırtında küfe olmayanlar rahat konuşuyor fakat bizim sırtımızdaki küfe 85 milyonun taşındığı bir küfe. Bunların hepsini düşüneceğiz; eğitimden sıhhate, adaletten emniyete, ulaşımdan bütün altyapı üstyapı problemlerine kadar bunlar bir şeyle yapılacak değil mi? Olağan sırtında küfe olmayanlar bol bol atıp tutuyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir