Hatay’da Sol Parti yürüyüşü: Hesap verecekler

SOL Parti, 11 kentte büyük yıkıma neden olan ve resmi kayıtlara nazaran 50 binden fazla can kaybına neden olan Maraş sarsıntılarının 75’inci gününde “Hatayı Tekrar Kuralım” sloganıyla “Halk Yürüyüşü” düzenledi. Partililer ve vatandaşlar, Hatay’ın Defne ilçesinde bulunan Dayanışma Gönüllüleri Uyum Merkezi’nden Sevgi parkına yürüdü.

ANKA’nın aktardığına nazaran SOL Partililerin yürüyüşü sırasında zelzelede ömrünü yitirenler anısına Asi ırmağına karanfiller ve defne yaprakları bırakıldı.

‘ASİ IRMAĞI’NA DÜŞEN KARANFİLE SÖZÜMÜZ VAR’

SOL Parti Liderler Şurası Üyesi Lider İşleyen, yürüyüşün sonunda yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hatay’ın burada bir kalbi var, o kalbi yaratanlar var, enkazın altından kalkıp Hatay’ı ayağa kaldıracağız diyen arkadaşlarımız var. Bu ülkenin dört bir yanından gelip buraya can olmak için koşan kardeşlerimiz var burada. Birbirine tutunan birbirine sarılan bir avuç haraminin karşısına dikilen beşerler var burada. Hatay tekrar ayağa kalkacak, bu memleket tekrar ayağa kalkacak zira bu ülkenin devrimcileri var. Onların paranın, rantın peşindeyken, onlar çadır satarken, onların tarikatları çocuk kaçırırken, onların Diyanet’i burada enkaz altında sela okuturken, buraya can olmaya koşan beşerler işte onlar bu ülkeyi yine kuracak. Asi Irmağı’na düşen karanfile kelamımız var, bu topraklara damlayan göz yaşlarına kelamımız var, kaybettiklerimize kelamımız var. Bundan sonra bu memleketi ayağa kaldırana kadar gayret edeceğiz. Hesaplaşacağız, ne vakit biliyor musunuz? Daima birlikte bu haramileri 14 Mayıs’ta sandığa gömeceğiz, göndereceğiz onları. Şunu bilsinler; onlar bu memlekete yaptıkları kötülüklerin hesabını bir bir verecekler. Hesap soracağız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir