Mauro Icardi’den Galatasaray’a gelmek için büyük fedakarlık

Fransa Ligue 1 takımı Paris Saint-Germain (PSG)’den Galatasaray’a transferi büyük ses getiren 29 yaşındaki Mauro Icardi, Konyaspor maçıyla birlikte Galatasaray formasıyla birinci maçına çıkarken, İspanyol basınından yıldız oyuncu ile ilgili flaş bir argüman ortaya atıldı.

Mundo Deportivo, Galatasaray’a transfer olan Mauro Icardi’nin sarı-kırmızılılara geliş macerasını gündeme taşıdı. Bernard Scotti’nin Arjantin basınını kaynak göstererek verdiği haberde, Icardi’nin yine futbol oynamak için büyük bir özveride bulunduğu belirtildi. Yıldız oyuncu, sarı-kırmızılı kadroya transferi için maaşının kıymetli bir kısmından vazgeçti.

Haberin içeriğinde şu detaylar yer aldı:

“Icardi transfer pazarının tartışmalı isimlerinden biriydi. PSG’nin Hocası Ch-Lois ristophe Galtier gruba geldiğinden beri büsbütün gözden çıkartılan bir oyuncu haline geldi. Bu nedenle bir ekip bulması gerekiyordu. Buldu ve Türkiye’ye gitti. Artık partneri Wanda Nara ile sürdürmeye çalıştılan hayat standartlarını oraya taşıyorlar. Arjantinli gazeteci Augusto Tartufoli bu transfer hakkında çok enteresan bilgileri ortaya koyan kişi. Bu bilgilere nazaran; Mauro yılda 10 milyon euro kazanıyordu. Türkiye’de kendisine bu fiyatı ödeyemediler. Katarlılar maaşın yalnızca 6 milyon Euro’sunu ödeyeceklerini söylediler. Geriye 4 milyon euro kalıyordu. Fakat Türkler ona fazladan yalnızca 750 bin euro yani ayda 60 bin Euro verebileceklerini söylediler. Zira Türkiye’de yaşamak o kadar değerli değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir