Sedefnur Çağlar’ın polis arkadaşı, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ten yargılanacak

Körfez ilçesi Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ndeki bir sitede, 9 Ocak tarihinde; Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencisi Sedefnur Çağlar, polis memuru olan arkadaşı Ahmet Cet ile birlikte, polis memuru O.Ç.’nin meskenine misafirliğe gitti.

7. KATTAN DÜŞTÜ

Burada Çağlar, sabah saatlerinde 7’nci kattaki dairenin balkonundan düştü. Sedefnur, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ağır bakımdaki tedavisinin akabinde servise alındı.

Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Hakkında idari soruşturma da başlatılıp açığa alınan polis memuru Ahmet Cet, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Evin sahibi polis memuru O.Ç. idari soruşturma nedeniyle açığa alınıp savcılıktaki tabirinin akabinde hür bırakıldı. Olay anında konutta bulunan O.Ç.’nin kız arkadaşı E.Ş. ise Emniyet’teki tabirinin akabinde hür kaldı.

TEDAVİSİ SİVAS’TAKİ MESKENİNDE DEVAM EDİYOR

Yaklaşık 1 ay boyunca Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ağır bakımda tedavisi devam eden Sedefnur Çağlar, uyandırıldıktan sonra beyin ve hudut cerrahi servisindeki bir odaya alındı. Bir müddet burada tedavisi süren Sedefnur, ailesinin isteği doğrultusunda ambulansla memleketi Sivas’a götürüldü.

Sedefnur, Sivas Numune Hastanesi’ndeki tedavisinin akabinde taburcu edildi. Bedeninde ağır hasar bulunan Sedefnur’un tedavisine meskeninde devam ediliyor.

SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE SÖZÜ ALINAMADI

Savcılık tarafından olayla ilgili hazırlanan belgenin tamamlanması için tekraren Sedefnur’un tabirine başvuruldu. Ama Sedefnur’un fizikî ve ruhsal sıhhat sorunlarının olması nedeniyle sonuç alınamadı. Bu nedenle Sedefnur’un tabiri iddianamede yer almadı.

SAVCI KUŞKULU HAREKETLERE DİKKAT ÇEKTİ

Olayla ilgili hazırlanan iddianame, Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Polis memurları Ahmet Cet ve O.Ç. ile E.Ş. isimli bayanın sözleri ile toplanan tüm kanıtların yer aldığı iddianamede, savcı da görüşünü belirtti.

Savcı, tutuklanan polis memuru Ahmet Ata’nın olay anında ve sonrasındaki kuşkulu hareketleri ve verdiği sözlerdeki çelişkilere dikkat çekti, ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ cürmünden 3 yıldan 12 yıla kadar mahpusla cezalandırılmasını talep etti.

İlk duruşma, 20 Ekim’de görülecek. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir