Sinyalizasyon direklerinin ‘alüminyum kapakları’ çalındı

Kentte ana yollara yeni konulan sinyalizasyon direklerinin devre kapakları, hırsızların yeni amacı haline geldi. Yaklaşık 370 lira bedelinde, 10 kilo tartısındaki alüminyum kapaklar, birer birer çalınmaya başlandı. Kentin en işlek caddelerinde kameralara ve kalabalığa karşın çalınan kapaklar, elektrik kablolarının açığa çıkmasına neden oldu.

Seyhan ilçesi Mithatpaşa Mahallesi’nde atık toplayan bir kişinin etraftakilere aldırış etmeden sinyalizasyon direğindeki kapağı çaldığı anlar, bir yurttaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi. İmgelerde hırsızlık şüphelisinin, kapağı atık kağıt otomobiline taşıdığı görüldü.

BUNLARI ÇALANLAR UYUŞTURUCU BAĞIMLILARI”

Kapakların çalınması nedeniyle ortaya çıkan kabloların tehlike yarattığını belirten yurttaşlar, duruma reaksiyon gösterdi. Yurttaşlardan Serap Doğan, “İçler acısı bir durum” dedi.

Sinyalizasyon direklerindeki kapakları çalan hırsızların uyuşturucu bağımlısı olduğunu tez eden Basri Lekesiz (18) ise “Hırsızlar artık her şeyi çalıyor. Bu kapakları bile para olarak görüyorlar. Bunları çalanlar uyuşturucu bağımlıları. Bu bağımlılar caddedeki taşları bile çalarlar” sözlerini kullandı. 

Hırsızların kamu malına ziyan verdiğini belirten Ali Sarı (67) da “Topluma ziyan vermek bir moda haline geldi. Bunları Türkiye’ye ziyan vermek isteyenler yapıyor. Devlet malından ne istiyorsunuz? Biraz vicdanlı olun” diye konuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir